w puzdrze z kluczykiem;
lufy stalowe, damastowe, gwintowane, zamki kapiszonowe, języczki spustowe zatrzaskowe, kryte w dolnej ścianie komory zamkowej, otwierane przy napinaniu kurka; kurek i powierzchnie stalowe w partii zamka i spustu pokryte grawerunkiem z wzorami akantu, kratki, kwiatów, muszli etc.; kolby kościane, dekorowane rytym motywem stylizowanych wazonów z kwiatami; puzdro w formie drewnianej skrzyneczki, z wieczkiem zdobionym kościanymi inkrustacjami: w narożach kielichy kwiatowe, pośrodku kartusz z herbem Dołęga pod szlachecką koroną, otoczony labrami; na ściance frontowej nakładany szyldzik kościany z kluczyną; wewnątrz - w wyścielonych pąsową tkaniną gniazdach - pistolety oraz przybory do obsługi i pielęgnacji broni: prochownica z kości, w formie spłaszczonej buteleczki, z wyrytym z jednej strony herbem Dołęga, z drugiej - motywem roślinnym; kleszczyki stalowe do lania kul; pobojczyk drewniany z główką i młotkiem kościanym, a w narożnym schowku - dziewięć ołowianych kul;
stal, kość, drewno mahoniowe, tkanina; dł. luf z warkoczem 9,5 cm, dł. całkowita krócic 12 cm; wymiary puzdra 7 x 21,5 x 15 cm. Belgia, Luttich, ok. poł. XIX w.
Wg informacji oferenta pistolety należały do Antoniego Goreckiego herbu Dołęga, ur. 1787 w Wilnie, zm. 1861 w Paryżu, polskiego poety, satyryka i bajkopisarza, uczestnika wojen napoleońskich i powstania listopadowego.