Olga NIEWSKA (1898-1943)
Lot No.: 815
Medalion - „Józef Piłsudski”
brąz, odlew patynowany;
Polska, ok. 1930.
kolisty, zwieńczony uszkiem; pośrodku relief - głowa zwrócona profilem w lewo, po bokach gałązki - palmowa i laurowa; w górnym odcinku otoku - napis:
„JÓZEF PIŁSUDSKI”; u dołu sygnatura: „Olga Niewska”;
brąz, odlew patynowany; średnica 29 cm; wys. z uszkiem 30,1 cm.
Polska, ok. 1930.
Lit.: W. Przybyszewski, Olga Niewska. Piękno za kurtyna zapomnienia, Poznań 2001