Serwis obiadowy Sanssouci,
z dekoracją kwiatową;
Niemcy, koncern Rosenthal, Selb, lata 20./30. XX w.
oraz lata po 1957 (część półmisków).
z dekoracją kwiatową
dla 12 osób - razem 42 naczynia; składa się z 3 waz owalnych z pokrywami (w tym większej, z wycięciem w pokrywie na łyżkę), 2 półmisków okrągłych, 12 talerzy głębokich, 12 talerzy płytkich, 4 małych półmisków romboidalnych, 4 salaterek czworobocznych, 5 półmisków płytkich, 6-bocznych, podłużnych w trzech wielkościach oraz sosjerki z talerzową podstawą. Dekorowany reliefem rocaillowym z treliarzem oraz barwnymi bukietami i rzutami kwiatowymi. Brzegi naczyń i uchwyty złocone. Odprysk przy krawędzi jednego półmiska płaskiego 6-bocznego;
porcelana, druk barwny, złocenia;
wazy - wys. 15 cm, 28,5 x 19 cm (2 szt.), wys. 18 cm, 34,5 x 22 cm (1 szt.);
półmiski okrągłe - wys. 4 cm, średn. 33 cm (1 szt.), wys. 5,5 cm, średn. 33 cm (1 szt.);
talerze głębokie - wys. 4,2 cm, średn. 25 cm;
talerze płytkie: wys. 3 cm, średn. 25,2 cm;
półmiski romboidalne - wys. 4,2 cm, 25,5 x 15,5 cm;
salaterki - wys. 5,5 cm, 24 x 24 cm (2 szt.), wys. 6,5 cm, 28 x 28 cm (2 szt.);
półmiski płaskie podłużne - wys. 3 cm, 32,7 x 20,7 cm (3 szt.), wys. 3 cm, 38,5 x 24 cm (1 szt.), wys. 2 cm, 25 x 15,2 cm (1 szt.); sosjerka -wys. 9,2 cm, 25 x 15,5 cm (1 szt.);
sygn. druk zielenią chromu: korona/ Rosenthal/ SELB-BAVARIA/ SANSSOUCI/ małe półkole, kreski lub kropki lub: korona/ Rosenthal/ GERMANY/ SANSSOUCI/ • ; srebrem druk: 1-, 2-, 3-cyfrowy.
Niemcy, koncern Rosenthal, Selb, lata 20./30. XX w. oraz lata po 1957 (część półmisków).
Jeden z najpopularniejszych modeli naczyń serwisowych i deserowych, realizowany przez wytwórnię, najczęściej z dekoracją kwiatową. Naczynia, choć dobrane z różnych lat produkcji, tworzą jednorodny zespół.