Lot No.: 613
Wazon kobaltowy z rezerwą kwiatową
Niemcy, Hohenberg, Fabryka Porcelany
Carl Magnus Hutschenreuther, lata 40. XX w.
wazon o owoidalnym brzuścu, niskiej, pierścieniowej stopie i kielichowo rozchylonej szyjce. Kobaltowy, ze złoconymi obwódkami i krawędziami, z 4-listną rezerwą od frontu, z barwnym bukietem z fioletowo-żółtym tulipanem, malinową i żółtą różą, różowymi stokrotkami i gałązką niezapominajek;
porcelana, kobalt (bleu roi), farby naszkliwne, złocenia; wys. 35 cm;
sygn. zielenią chromu druk: w owalu tarcza pod koroną, z wpisanymi literami: C, M, i datami: 1814 i 1939 z boków tarczy, niżej: Hutschenreuther/ Hohenberg; pod owalem: handgemalt oraz odręcznie czernią: Dec. Dresden/ pinx. A.Hanysk(?); wycisk: 678
Niemcy, Hohenberg, Fabryka Porcelany Carl Magnus Hutschenreuther, lata 40. XX w.