Serwis obiadowy i deserowy
z miniaturami dworskimi na 12 osób
Polska, Ćmielów okres powojenny (lata 60.-70.XX w.).
składa się z 71 naczyń; w części obiadowej: waza z pokrywą, 12 talerzy głębokich, 12 talerzy płytkich, 2 salaterki czworoboczne, 3 półmiski podłużne różnej wielkości, sosjerka z talerzową podstawą, dwudzielna solniczka; w części deserowej: dzbanek z pokrywką, mlecznik, cukiernica z pokrywką, 12 filiżanek ze spodkami, 12 talerzy deserowych.
Naczynia o złoconych krawędziach, uszkach i uchwytach, z barwnymi miniaturami z czterema powtarzającymi się scenkami á la Watteau (z parą w strojach epoki w scenerii parkowej), w czterech wielkościach, umieszczonymi w lustrach, na kołnierzach, bokach naczyń, pokrywkach i przy wewnętrznej krawędzi filiżanek;
porcelana, kalkomania barwna, złocenia;
waza - wys. 15,5 cm (z pokrywą), szer. 34 cm (z uchami);
talerze głębokie - wys. 4,5 cm, średn. 24,5 cm;
talerze płytkie - wys. 3,4 cm, średn. 24 cm;
salaterki - wys. 5 cm, bok 17,5 x 17,5 cm (2 szt.);
półmiski - 4 x 36,6 x 24,6 cm (1 szt.), 4 x 33,5 x 22 cm (1 szt.), 4 x 26,2 x 19,6 cm (1 szt.);
sosjerka - 9 x 21 x 13 cm; solniczka - 3,5 x 14,4 x 7,5 cm;
dzbanek - wys. 21 cm; mlecznik - wys. 12 cm;
cukiernica - wys. 10 cm;
filiżanki - wys. 7,5 cm, średn. 8,8 cm; spodeczki - wys. 2 cm, średn. 15 cm;
talerze deserowe - wys. 2 cm, średn. 19,2 cm;
naczynia sygnowane drukiem zielonym: litera Ć w trójkącie, niżej: ĆMIELÓW/ M A D E / IN POLAND,
niżej cyfra: 1 lub 2 lub 3 lub 4; na naczyniach połyskliwe oznaczenia 2-cyfrowe: 3, 13, 28, 34, 71, lub 73.