Lot No.: 608
Paterka - miska z pokrywą
Miśnia, 1 poł. XX w.
półkulista, na niskiej stopce, z płaskimi uchwytami z liściastym reliefem przy krawędziach. Nisko wysklepiona pokrywa z plastycznym uchwytem - przyklękającą dziewczynką w niebieskiej draperii, wysypującą owoce z rogu obfitości. Brzeg
kołnierza, stopka i szlak wokół pokrywy z segmentami reliefowej plecionki koszykowej. Na pokrywie, stopce , w partiach reliefu, barwne rzuty kwiatowe, kompozycja kwiatowa, owady i motyle;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 20 cm, średnica 27,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, ryte: Y 32 (numer modelu), K(?).
Miśnia, 1 poł. XX w.