Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Lot No.: 154
Modlitwa, ok. 1930
olej, sklejka, 34 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
olej, sklejka, 34 x 49 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
„Późniejsze nawiązanie do tematu 'Kapliczek' licznie podejmowanego przez artystę w latach ok. 1905
Lit.: Wlastimil Hofman; [katalog wystawy opr. A. Konopacki, z cyklu:] „Spotkania ze sztuką”, Łaziska Dolne 2010, kat. 60; Wlastimil Hofman, [katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy Galeria Sztuki Współczesnej], Kołobrzeg 2010 r., kat. 52.