Lot No.: 834
Tkanina dekoracyjna, buczacka
Buczacz , pracownia Artura Potockiego;
lata 20. XX w.
złotolita; pole środkowe z krzyżujących się, ukośnych rzędów stylizowanej wici kwiatowej, tworzących romby, wewnątrz nich - pojedyncze gałązki kwiatowe - „goździki”; szeroka bordiura z kilku rzędów drobnych listków (zachowana z trzech stron, co świadczy zapewne o tym, że część tkaniny została odcięta); koloryt złoto-brunatny, tło beżowe; na jednym z naroży od spodu - krajka jedwabna, kremowa, z zielono-niebieskim owalem; wewnątrz tarcza herbowa z Pilawą pod koroną dziewięciopałkową; powyżej napis: „BUCZACZ”, niżej po bokach litery monogramu „A. P.”;
jedwab, nić metalowa złocona; technika żakardowa; ca 192 x 213 cm; krajka ca 7 x 4,5 cm.
Buczacz , pracownia Artura Potockiego; lata 20. XX w. (plamy, przebarwienia, cery i łaty).