Lot No.: 804
Zegarek damski, naręczny, art deco
złoto 12 K, 4 szt. szafirów oraz 4 szt. diamentów;
USA, lata 20-30. XX w.
oprawa w kształcie wydłużonego owalu o ściętych krótszych bokach kameryzowanych wąskimi prostokątnymi szafirami i rozetkami diamentowymi; wokół tarczy i na bokach obudowy pasy ornamentu laurowego i perełkowego; tarczka z cyframi arabskimi; główka naciągu z szafirkiem; bransoleta w formie
łańcuszka; na zapięciu trójkątny znak firmowy i napis: „20-12 K GOLDFILLED / PAT. 2097055, U.S.A.”;
złoto 12 K, 4 szt. szafirów w szlifie baguette o wym. 1 x 3,8 mm oraz 4 szt. diamentów w szlifie rozeta (8/8) o łącznej masie ok. 0,04 ct.; wymiary zegarka 2,2 x 1,5 x 0,5 cm; z antabkami i główką naciągu 4 x 2 x 0,5 cm.
USA, lata 20-30. XX w.