Lot No.: 713
Papierośnica
srebro próby 900; waga 149 g.
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
prostopadłościenna , giloszowana dekorowana niebieską emalią i w narożach stylizowanymi liśćmi, pośrodku złocona plakietka z odznaką pułkową z krzyżem Virtuti Militari; na spodzie nałożony monogram złocony AK; wewnątrz dedykacja grawerowana kursywą: „Naszemu Dowódcy / płk dypl. A. Kumuchowiczowi / w dniu pożegnania z pułkiem - Kadra Oficerska / 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich / Lwów 11.XI.1935”;
srebro próby 900; wys. 1,5, szer. 10,5 cm, głęb. 8,5 cm; waga 149 g.
Odznaka 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich została zatwierdzona do noszenia w 1923 - miała kształt krzyża maltańskiego, biało emaliowanego; z tarczą pośrodku w barwach wstążki orderu Virtuti Militari stanowiącą tło dla wizerunku Krzyża Virtuti Militari 5 kl. Całość była umieszczona na okrągłej, karbowanej tarczy.
Od marca 1932 - do lutego 1936 dowódcą pułku był płk Andrzej Kunachowicz.