Lot No.: 704
Cukiernica
Warszawa, firma nieznana; Słonim (obecnie Białoruś),
firma Wołkowyskiego, k. XIX/pocz. XX w.
owalna, na czterech nóżkach zdobionych motywami palmet; od frontu dekorowana nałożoną plakietką z reliefową dekoracją różaną; nakrywka na zawiasie, spłaszczona, zwieńczona sterczynką;
plater sygnowany; wys.13,6 cm, szer. 13 cm, głęb. 10,2 cm.
Warszawa, firma nieznana; Słonim (obecnie Białoruś), firma Wołkowyskiego, k. XIX/pocz. XX w.
Cukiernica z przebitymi cechami dwóch wytwórni - warszawskiej z nieczytelną nazwą warsztatu i dość wyraźnie odbitej - WOŁKOWYSKI / w SŁONIMIE; być może warsztat Wołkowyskiego zajmował się produkcją i montażem jedynie elementów i dekoracji do sprowadzanych z Warszawy korpusów.