Lot No.: 617
Szkatułka z odaliską
Polska, Bernard Wacław Szczeblewski
(1888-1965), XX w.
szkatułka w formie czworokątnej, granatowej poduszki z żółtymi obszyciami i pomponami na narożach, z figurką siedzącej na wieczku odaliski. Bosa, długowłosa kobieta w luźnej tunice przewiązanej w talii szarfą, w chuście i bolerku z cekinami, paląca fajkę wodną (nargilę), stojącą przy narożu poduszki. Kilka drobnych ubytków na dzbanku - pojemniku nargili;
fajans, farby ceramiczne nanoszone ręcznie, szkliwo ołowiowe;
sygn. z boku poduszki ryte: V. Szczeblevski, od spodu ryte: F.L.
Polska, Bernard Wacław Szczeblewski (1888-1965), XX w.
Realizacja autorska polskiego artysty, rzeźbiarza i pedagoga, związanego z Kaszubami.