Lot No.: 616
Secesyjny serwis do kawy,
model Versailles; Niemcy, Selb, fabryka Rosenthala,
pocz. XX w. - ok. 1906?; dzbanek: Śląsk,
Niedersalzbrunn, ok. 1910
składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika i sześciu filiżanek ze spodkami. Naczynia o wysmukłych, kanelowanych 6-dzielnie czaszach, lekko rozszerzających się ku dołowi, z roślinno- rocaillowymi uchwytami i uszkami.
Dzbanek o tych samych formach - innej wytwórni;
porcelana biała (cienkościenna);
dzbanek - wys. 23 cm;
mlecznik - wys. 11 cm;
cukiernica -wys. 12,3 cm, szer. 14 cm;
filiżanka - wys. 8,2 cm;
spodek - wys. 2 cm, średn. 13,5 cm;
sygnowane drukiem zielonym: korona dwudzielna, skrzyżowane dwie kreski z literami R. i C., niżej: VERSAILLES; dzbanek sygn. zielonym drukiem: pod koroną ozdobny monogram: O na pręciku, krzyżujące się z literą H
Niemcy, Selb, fabryka Rosenthala, pocz. XX w. - ok. 1906?; dzbanek: Śląsk, Niedersalzbrunn (Wałbrzych - Szczawienko), fabryka Hermana Ohme ok. 1910
Jeden z najwcześniejszych modeli serwisowych wytwórni Philipa Rosenthala, produkowany w latach 1894-1929,
naśladowany i kopiowany, m.in. przez kooperujące z Rosenthalem wytwórnie. Dołączony do zespołu dzbanek różni się nieco grubszym czerepem.