Lot No.: 615
Wilczur
Niemcy, Nymphenburg, model Theodora Kärnera,
1 ćw. XX w. - realizacja późniejsza
figurka leżącego psa - młodego wilczura. Drobne szczerbki na pazurach przednich łap; porcelana biała; wys. 14 cm, dł. 25 cm;
sygn. wyciskiem: tarcza herbowa z ukośną kratownicą, ryte: 864; wyciski: Th. KÄRNER, 5;
Niemcy, Nymphenburg, model Theodora Kärnera, 1 ćw. XX w. - realizacja późniejsza
Theodor Kärner (1905-1966), rzeźbiarz niemiecki, współpracował z wieloma niemieckimi wytwórniami porcelany; z manufakturą w Nymphenburgu pod Monachium współpracował w latach 1905 - 1918, projektując m.in. figurki zwierząt