Lot No.: 611
Lampa z tańczącą parą
w strojach dworskich
Austria, Wien, Porzellanmanufaktur und Majolikafabrik
Friedrich Goldscheider, 1910- 1912, model: Polter
w strojach dworskich
na kolistej, szpulowej podstawie zdobionej wokół dekoracją reliefową festonami drobnych kwiatków podwiązanymi na kokardkach - para tańcząca menueta wokół trzonu oplecionego gałązką. Dama w krynolinie i wysoko upiętych włosach oraz mężczyzna w zielonym fraku i krótkich zielonych spodniach, w peruce. Drobne ubytki ( kciuk tancerza, krawędź sukni) i obtarcia przy krawędzi podstawy. Lampa z instalacją elektryczną, kloszem z tkaniny (współczesny);
fajans delikatny, farby ceramiczne, szkliwo ołowiowo-boraksowe; wys. ok. 69 cm;
sygn. od spodu: druk czarny (rozmazany): dwugłowy orzeł austriacki w kręgu, pod orłem: WIEN, nad orłem, z boku - litery F. G.(?); z tyłu na podstawie: wycisk:4271/ 76/ 32, obok ugrem podszkl.: Polter.
Austria, Wien, Porzellanmanufaktur und Majolikafabrik Friedrich Goldscheider, 1910- 1912, model: Polter (Palter?) - nie znany bliżej
projektant, którego sygnatury noszą wyroby wytwórni z 1 ćw. XX w.