Lot No.: 609
Wazon z dekoracją kwiatową
w typie dalekowschodnim
Holandia, 2-3 ćw. XVIII w.
w typie dalekowschodnim;
owoidalny, drobno kanelowany, z wydzieloną obręczową szyjką i stopką. Wokół brzuśca błękitna dekoracją z 4-krotnie powtarzającym się motywem krzewów z długim pędem kwiatowym, kępami trawy i owadami, przedzielona pośrodku brzuśca taśmą ze stylizowaną dekoracją kwiatową.
Wokół szyjki i obręczy podstawy stylizowany ornament geometryczno-roślinny;
fajans, szkliwo cynowe, kobalt; wys. 21 cm; sygn. kobaltem podszkl.: Z (lub 2?)
Holandia, 2-3 ćw. XVIII w.