Lot No.: 608
Wazon z konwaliami
Niemcy, Max Laeuger, realizacja autorska
w warsztatach ceramicznych w Kandern
(lub w Karlsruhe?), 1 ćw. XX w.
wysmukły, o cylindrycznym brzuścu lekko zwężającym się przy podstawie i przy wylewie z krótką obręczową szyjką. Wokół brzuśca na granatowym, ciemnym tle, na długich, rudawo-brązowych łodyżkach z rozmazanymi liśćmi u dołu liśćmi - drobne kwiaty konwalii (dzwonków?), tworzące krąg pod wylewem. Krakelura powierzchniowa z przetarciami szkliwa wokół dolnej części brzuśca;
glinka garncarska, szkliwa barwne, lekko naciekowe, z kopertą ołowiową z krakelurą; wys. 34,5 cm;
sygn. ryta na spodzie: w kwadrat wpisany monogram LM, malowane odręcznie duże, ciemnoniebieskie M. 42.
Niemcy, Max Laeuger, realizacja autorska w warsztatach ceramicznych w Kandern (lub w Karlsruhe?), 1 ćw. XX w.
Ceramiczna praca Maxa Laeugera (1864-1952), wybitnego projektanta, pedagoga, ceramika, technologa, architekta wnętrz i sztuki ogrodowej, ceramika niemieckiej secesji, twórcy warsztatów ceramicznych w Kandern, atelier w Karlsruhe, profesora Kunstgewerbeschule w Karlsruhe. Laeuger był jednym z najbardziej wszechstronnych artystów niemieckich przełomu XIX/ XX wieku;
wazon jego autorstwa był licytowany w D. A. Rempex, na aukcji 123 w 2007 r.