Eugeniusz ZAK (1884-1926)
Lot No.: 114
Głowa młodzieńca, 1923
olej, płótno, 27,5 x 22 cm;
sygn. l. d.: Eug. Zak
olej, płótno, 27,5 x 22 cm;
sygn. l. d.: Eug. Zak
Obraz wystawiany w Galerie Davambez w Paryżu w 1925 r., na indywidualnej wystawie artysty.
Publ.: Barbara Brus-Malinowska, Eugeniusz Zak. 1884-1926, [katalog wystawy monograficznej], Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 2004, s. 143, poz. 187 (il. barwna).