Lot No.: 913
Łóżko w stylu biedermeier
sosna, fornir - mahoń;
Europa Środkowa, 1 ćw. XIX w.
jednoosobowe, przyścienne, prostokątne, o równych przyczółkach esowato wygiętych, wywiniętych u góry na zewnątrz i bokach prostych wyciętych od góry półkoliście. Przyczółki od strony leżyska zaopatrzone w deskowe, u góry faliście wycięte boki, przechodzące w zakończone półkoliście nogi z wmontowanymi w ich wnętrze rolkami. Jeden z boków niefornirowany, bejcowany na kolor mahoniu;
sosna, fornir - mahoń; 108 x 192 x 103,5 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XIX w.
Łóżko w stylu biedermeierowskim, wykonane w prostej formie, mającej klasycystyczne korzenie.