Lot No.: 828
Odlewy antycznych gemm,
w ramie złoconej;
Polska?, ćw. XIX w.
w ramie złoconej;
zestaw jedenastu gipsowych odlewów kopii antycznych gemm, głównie o tematyce erotycznej (m.in. dwa przedstawienia Amorków, a także Ledy z łabędziem; Apollo ścigający nimfę Dafne; Wenus na rydwanie poprzedzana przez lecącego Amora; Trzy Gracje; igraszki bachantek i satyrów etc.); pod niektórymi ślady napisów greckich; na jednej - sygnatura: „BURCH” (angielski grawer Edward Burch, czynny w 2 połowie XVIII w., jeden z najbardziej znanych artystów kopiujących w szlachetnych materiałach antyczne gemmy - kamee i intaglio, między innymi na zlecenie księcia Georga Spencera Marlborough, właściciela
słynnej kolekcji gemm); gips, rama złocona, z wewnętrznym wykrojem owalnym, wyścielonym pąsowym aksamitem;
28 x 32 x 4,5 cm. Zachowana oryginalna rama empirowa.
Polska?, ćw. XIX w.