Lot No.: 822
Lichtarz
Europa Środkowa, k. XVI w.
na stopie i trzonie z późnogotyckiego kielicha: stopa sześciolistna, z ażurowym fryzem; trzon 6-granny, nodus spłaszczony, z owalnymi, rowkowanymi guzami, rozdzielonymi powtarzającym się motywem krzyża na sześciu narożach; w miejsce nie zachowanej czary przydana cylindryczna tulejka na świecę, z wielolistnym kołnierzem; na krawędzi stopy od spodu wyryty napis: „REN.[ovavit] 1633”;
miedź złocona; wys. 13 cm; z dodaną późniejszą tulejką 18,3 cm; średnica stopy ca 15 cm.
Europa Środkowa, k. XVI w.