WOŁOSZYNOWSKI Julian
Lot No.: 814
„Rok 1863”
Poznań 1931;
Wydawnictwo Polskie R. Wegnera;
Poznań 1931; Wydawnictwo Polskie R. Wegnera;
24 cm, s. 461, tablic 31, liczne ilustracje i ozdobniki w tekście, artystyczna oprawa współczesna: półskórek z bogatymi złoceniami.
Ślad stempla własnościowego i podpisu, ślad zalania i przetarcia karty tytułowej dedykacja, poza tym stan bardzo dobry.
Powieść oparta na wydarzeniach powstania styczniowego. Liczne ilustracje obrazujące czas powstania.