SIENKIEWICZ Henryk
Lot No.: 813
„Quo Vadis”; ilustrował Jan Styka
Paris 1901-1904. E. Flammarion, Éditeur.
Druk Lahure. T. 1-3 (w tece).
Roman Néronien. Traduction nouvelle et complete par E. Halperine-Kaminsky. Édition illustrée par Jan Styka,
Paris 1901-1904. E. Flammarion, Éditeur. Druk Lahure. T. 1-3 (w tece).
Format: 35 x 26 cm, 53 heliograwiury na osobnych tablicach (w tym 10 rozkładanych) oraz 120 drzeworytów Jana Styki w tekście.
Pod każdą ryciną nadruk: "Imp. Ch(arles) Wittmann". Oprawa: czerwona teka wydawnicza ze złoconymi napisami, okładki oryginalne broszurowe.
Niewielkie naddarcia i zbrązowienia.
Najpiękniejsze i jedyne z takim rozmachem ilustrowane wydanie „Quo Vadis” H. Sienkiewicza. Cykl ponad 100 ilustracji wykonał Jan Styka na zamówienie francuskiego wydawcy Ernesta Flammariona, będącego pod wrażeniem jego obrazu "Męczeństwo chrześcijan w cyrku Nerona” (wystawiany w Paryżu w 1900r.).