SZEKSPIR William
Lot No.: 803
„Dzieła”
Wydanie drugie. T. I-X (8 vol.).
Lwów 1895-1897
w przekładach J. Korzeniowskiego, St. Koźmiana, K. Ostrowskiego, J. Paszkowskiego, J. Kasprowicza, A. Langego, E. Porębowicza i St. Rossowskiego, pod redakcją dr Henryka Biegeleisena.
Wydanie drugie. T. I-X (8 vol.). Lwów 1895-1897
Nakładem Księgarni Polskiej. 20 cm, oprawa wydawnicza: płótno z tłoczeniami i barwieniami na grzbiecie oraz wizerunkiem autora na licu. W tomie I portret Szekspira w drzeworycie oraz faksymile jego podpisu.
T. X w całości poświęcony na opracowanie Henryka Biegeleisena „William Szekspir. Próba charakterystyki”.
Egzemplarz Józefa Kernbauma (1856-1939) przemysłowca ze Śląska (pieczątka własnościowa). Blok w t. I, X poluźniony, niewielkie przetarcia i zaplamienia, poza tym stan dobry. Efektowna oprawa secesyjna sygnowana w tomie I „J. Gadomski Introligator w Krakowie”.