Lot No.: 607
Filiżanka ze spodkiem,
z godłem Polski;
Francja?, pocz. XX w.
z godłem Polski;
kielichowa, prosta, na niskiej nóżce i kwadratowej stopce, z prosto łamanym uszkiem; spodek płytki z kwadratowym lustrem. Na froncie czaszy malowana czerwona tarcza herbowa z orłem heraldycznym. Krawędzie i uszko złocone. Lekko przetarte złocenia;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; filiżanka - wys. 9,4 cm, średnica 5,5 cm, stopka 3,5 x 3,5 cm;
spodek - wys. 1,8 cm, średnica 12,2 cm; nie sygnowane.
Francja?, pocz. XX w.