Lot No.: 903
Komplet sześciu krzeseł klasycyzujących
brzoza (?), fornir - orzech;
Europa Środkowa, Polska ?, 2 ćw. XX w.
szerokimi, deskowymi górnymi ramiakami oparć, wygiętymi łukowato w linii pleców, półokrągłymi z tyłu i prostymi d frontu siedzeniami, z luźnymi poduszkami, wsparte na czterech graniastych, lekko wygiętych nóżkach, fornirowane orzechem;
brzoza (?), fornir - orzech; 86,5 x 43,5 x 41 cm.
Krzesła naśladują kształty mebli w stylu klasycystycznym i biedermeierowskim z pocz. XIX wieku. Był to typowy zabieg
stosowany w meblarstwie dwudziestolecia międzywojennego.
Meble te mają jednakże nowoczesny charakter tego okresu.