Lot No.: 834
Lampa gabinetowa z figurką żniwiarki
Europa Zachodnia, lata 20-30. XX w.
na kolistej, marmurowej podstawie; trzon w formie drzewa; rozwidlające się konary zakończone oprawkami do żarówek, okryte kopulastym kloszem z fioletowego szkła; wokół krawędzi aplikowany pas listków kasztanowych; stojąca pod drzewem postać kobiety z grabiami na ramieniu - w fałdzistej spódnicy i koszuli z gorsetem; głowa obwiązana chustą, na nogach saboty; twarz i ręce wyrzeźbione w kości;
brąz złocony i patynowany, marmur, kość, szkło fioletowe, barwione w masie, wys. 57,5 cm; średn. klosza 27 cm;