Lot No.: 820
Para postumentów pod lampy
lub świeczniki;
brąz, odlew patynowany, częściowo złocony; mosiądz;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
lub świeczniki;
na kolistych, ażurowych podstawach z motywem małżowin, wici akantowej i kwiatów; trzony w formie półnagich puttów, podtrzymujących uniesionymi nad głową rękami szerokie kosze łubiane z antabami po bokach; jeden z chłopców przedstawiony z towarzyszącym mu psem myśliwskim i przytroczonymi do lewej ręki upolowanymi kaczkami; drugi - z atrybutami bachicznymi: siedzący na koźle, z wieńcami z winnej latorośli na głowie i w ręku; wierzch koszy - z płytkim wgłębieniem pokrytym blachą mosiężną tłoczoną w motywy geometryczno-roślinne;
brąz, odlew patynowany, częściowo złocony; mosiądz; wys. 31,5 cm, średnica 20 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.