Lot No.: 818
Plakieta z herbem Rola
Polska, lata 20-30. XX w.
prostokątna, złocona, ujęta drewnianą, profilowaną ramą płyta ceramiczna z reliefową tarczą herbową, ujętą po bokach ozdobnymi labrami;
w hełmie pięć strusich piór; ceramika, złocenie; rama drewniana; płyta w świetle oprawy 31,3 x 24 cm; w ramie 39 x 32 cm.
Polska, lata 20-30. XX w.
Kasper Niesiecki w swoim „Herbarzu” wymienia ponad 70 rodów szlacheckich używających tego herbu.