Lot No.: 814
Zegarek i barometr podróżny
mosiądz złocony, porcelana, szkło;
Anglia?, XIX/XX w.
na wspólnej podstawie wspartej na 4 nóżkach; oba instrumenty w mosiężnych, prostopadłościennych obudowach, oszklonych od frontu i z wierzchu;
pomiędzy nimi koniczna kolumienka zakończona poziomym uchwytem; ścianki tylne i boczne - z prostokątnych płytek porcelanowych, z malowanymi motywami kwiatowymi w typie Sévres; tarcze od frontu - również porcelanowe: zegarek z cyframi rzymskimi i motywem ptaszka, barometr z podziałką o cyfrach arabskich, z napisami angielskimi oraz malowanym pejzażem;
mosiądz złocony, porcelana, szkło; wys. 10,5 cm, szer. 12 cm, głęb. 5 cm.
Anglia?, XIX/XX w.