Lot No.: 612
Serwis do kawy
z dekoracją motywem kółek i kresek;
Polska, Tułowice, Zakłady Porcelitu Stołowego
„Tułowice”, lata 60. XX w.
składa się z dzbanka do kawy, cukiernicy, mlecznika i sześciu filiżanek ze spodkami. Naczynia w kolorze kremowym, o nieregularnych kształtach, z motywem barwnych kółek i czarnymi, krzyżującymi się czarnymi kreskami na brzuścach i kołnierzach spodków. Na krawędziach naczyń i przy brzegach złote obwódki.
Lekkie przetarcia i odpryski malatury;
porcelit, druk barwny, złocenia;
dzbanek - wys. 21,5 cm;
cukiernica - wys. 10 cm;
mlecznik - wys. 9,6 cm;
filiżanki - wys. 6,2 cm, średn. brzegu 7 cm;
spodek - wys. 1,6 cm, średn. 12 cm;
sygn. drukiem brązowym: w wieńcu przewiązanym u dołu kokardką i z rozetką u góry - litery P T i pęd kwiatowy pośrodku, niżej: TUŁOWICE (półkoliście), MADE IN POLAND; filiżanki bez napisu: MADE IN POLAND; stemplem opalizujące złote cyfry: 33, 41, 56 oraz zielenią: 23, 0.
Polska, Tułowice, Zakłady Porcelitu Stołowego „Tułowice”, lata 60. XX w.