RICHTER (XIX/XX w.)
Lot No.: 209
Wojownik galijski
brąz patynowany, wys. 38 cm;
sygn. u dołu: Richter
brąz patynowany, wys. 38 cm; sygn. u dołu: Richter
Stojąca postać brodatego wojownika galijskiego, półnagiego, odzianego w skóry, w butach z rzemieniami, z przypasanym krótkim mieczem u boku i kolistą tarczą zawieszoną na plecach. Na głowie charakterystyczny uskrzydlony hełm galijski, w rękach róg, z którego nalewa wino.