Lot No.: 203
Chrystus Ukrzyżowany
Polska, 4 ćw. XVIII w.
rzeźba późnobarokowa, być może z tęczy niedużego kościoła; włosy spływające na kark i zwisające na prawe ramię, zgodnie z pochyleniem głowy; wokół głowy pierwotnie rozmieszczone krzyżowo promienie: zachowany jeden z prawej strony, o pozostałych
świadczą jedynie otwory; perisonium o kanciastych fałdach, związane na prawym boku;
drewno lipowe, częściowo zachowana polichromia, ubytki, ślady po owadach;
brak ćwieka przebijającego prawą dłoń; wys. ca 90 cm, szer. 69 cm, głęb. 14 cm.
Polska, 4 ćw. XVIII w.