w podwójnej, złotej, odkrytej kopercie; na zewnętrznej stronie - kartusz pod koroną, z herbem Sas; wokoło labry, u dołu wstęga z dewizą (zakreskowana); po stronie wewnętrznej koperty - szwajcarskie cechy probiercze oraz nr fabr. „201366 / 59”; od spodu klapki wewnętrznej napis: „METAL” i powtórzony numer; tarcza oszklona, emaliowana, z arabskimi cyframi; oryginalne ażurowe wskazówki; mechanizm z naciągiem „remontoir”; złoto 14 K i metal złocony;
szkło, emalia; stal; średnica 3,2 cm; wys. z główką naciągu i antabka 4,5 cm; waga całości ok. 26 g.
Szwajcaria, XIX/XX w.