Niemcy, 1 ćw. XX w.
podstawa wydłużona, zbliżona do owalu, z powierzchnią opracowaną reliefowo, wyobrażającą runo leśne; z przodu nieregularne zagłębienie - „jeziorko” - na pióra; nad nim z lewej strony figurka jelenia, z prawej - zgeometryzowany pień drzewa - kałamarz z kwadratowym wieczkiem; z tyłu na podstawie sygnatura: „J. Pallenberg”;
brąz, odlew cyzelowany, patynowany; wys. 22 cm; dł. 44 cm, szer. 19 cm.
Niemcy, 1 ćw. XX w.