Lot No.: 610
Osłonka na doniczkę (cache-pot)
Nie ustalona wytwórnia europejska, XX w.
okrągła, owoidalna, z dekoracją reliefową wokół zielonego brzuśca, podkreśloną barwnymi szkliwami; z motywem 6 brązowych owali w listwowych ugrowych ramkach, przechodzących u podstawy w stopkę z liściastych rocaillów, z dwoma ugrowymi uchwytami i ugrowym brzegiem z liściastymi i muszlowymi rocaillami; wnętrze naczynia różowe;
majolika, szkliwa barwne z ołowiową kopertą; wys. 21,5 cm, szer. wraz z uchami 36 cm;
sygn. wyciskiem: pod koroną miejską (corona muralis) 4-polowa tarcza herbowa, niżej ozdobne litery F - O oraz wycisk: 759 (numer formy?).