Lot No.: 608
Serwis deserowy Pompadour
Niemcy, Selb (Bawaria),
wytwórnia Rosenthal, XX w. (okres międzywojenny)
składa się z 36 naczyń: dzbanka do kawy, dzbanka do herbaty, cukiernicy, mlecznika, 10 filiżanek ze spodkami, 10 talerzyków deserowych i dwu talerzy-paterek z chwytami, w kolorze kremowym, o puklowanych, neobarokowych brzuścach, falistych złoconych krawędziach, rocaillowych złoconych uszkach i uchwytach pokrywek - stylizowanych szyszek akantowych [drobne przetarcia złoceń, szczerbka przy brzegu jednego spodka od spodu[;
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), złocenia;
wymiary: dzbanek - wys. 30 cm, szer. 26,5 cm;
imbryk - wys. 19 cm, szer. 29 cm;
mlecznik - wys. 15 cm, szer. 14,5 cm;
cukiernica - wys. 13,5 cm, szer. 19 cm;
filiżanki - wys. 6,6 cm, średn. 10 cm;
spodki - wys. 2,3 cm, średn. 16 cm;
talerze deserowe - wys. 2 cm, średn. 20 cm;
paterki - wys. 4 cm, średn. 28 cm;
sygnowanie: zielenią chromu druk: Rosental/ korona/ SELB - GERMANY/ POMPADOUR, czernią naszkl. malowane
odręcznie oznaczenie 2- i 4-cyfrowe: 2939/166, 155, 12, 89, 19, 143, 39.
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal, XX w. (okres międzywojenny)