Lot No.: 607
Akt przykucającej (Hockende)
Niemcy, Selb (Bawaria) wytwórnia Rosenthal,
XX w. (okres powojenny?)
na płaskiej, nieregularnej podstawie przykucająca młoda kobieta, z głową zwróconą w lewo, wsparta prawą dłonią o podstawę,
z lewą ręką opartą na kolanach. Na wierzchu podstawy wycisk: F. Klimsch;
porcelana, szkliwo matowe; wys. 31 cm;
sygnowanie od spodu podstawy zielenią chromu, drukowane: Rosenthal/ korona/ GERMANY oraz stylizowane duże „i” z rysunkiem globu jako kropką.
Niemcy, Selb (Bawaria) wytwórnia Rosenthal, XX w. (okres powojenny?)
Projekt Fritza Klimscha (1870-1960) z 1937 roku; rzeźbiarza niemieckiego, który współpracował z wytwórnią Rosenthal od 1935 roku (gł. projekty aktów kobiecych).