Lot No.: 214
Anioł
drewno lipowe polichromowane, złocone i srebrzone,
Polska, ok. 1720-50
drewno lipowe polichromowane, złocone i srebrzone, wys. 37 cm.
Polska, ok. 1720-50
Późnobarokowa, niewielka rzeźba anioła, półnagiego, odzianego w obficie fałdowaną draperię zawieszoną na pasku przewieszonym przez lewe ramię, otrzymała silny kontrapost; gestykulacja i układ dłoni wskazują na trzymane pierwotnie, obecnie niezachowane atrybuty. Wyrób prowincjonalnego, być może mazowieckiego warsztatu z 2 ćw. XVIII w.