Lot No.: 45
Pieczątka empirowa w formie breloczka
Polska? 1 ćw. XIX w.
z polem pieczętnym prostokątnym, z wyrytą intaglio antykizującą główką kobiecą zwróconą profilem w prawo (negatyw), z włosami upiętymi w kok; oprawa złota, z muszlowymi kanelurami; uchwyt kolisty, zdobiony liśćmi akantu, zakończony kółeczkiem do zawieszania;
złoto dęte, gagat? masa szklana?; wys. 2,3 cm, szer. 1,5 cm, głęb. 1 cm; pole pieczętne 1,3 x 1 cm.
Polska? 1 ćw. XIX w.