Lot No.: 43
Zawieszka-puzderko
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
owoidalna, bocznie spłaszczona, z owalnym, wypukłym wieczkiem na zawiasku; cała powierzchnia pokryta repusowanymi motywami muszlowymi i kwiatowymi; na wieczku kółeczko z ogniwkiem łańcuszka; wewnątrz puzderka istniał zapewne pierwotnie szklany wkład na pachnidła;
blacha miedziana, złocona; wys. ca 4 cm, szer. 2,8 cm, głęb. 2,1 cm.