Lot No.: 624
Filiżanka ze spodkiem
srebro próby 3 z głową Diany;
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
wsparta na kolistej, profilowanej stopce, u dołu owoidalna, wyżej stożkowata o wywiniętej krawędzi, dekorowana ornamentem roślinno-geometrycznym, z uchem utworzonym z gałązki akantowej ozdobionej ptasią głową; spodeczek kolisty z kołnierzem dekorowanym grawerowanym ornamentem z wici roślinnej; wnętrze filiżanki i elementy dekoracji złocone, powierzchnia matowiona;
srebro próby 3 z głową Diany;
filiżanka - wys. 10,5 cm, szer. 10,6 cm, głęb. 7,9 cm; spodek - wys. cm, średn. 14 cm; waga 160 g.
Wiedeń, Max Gedlitzka (firma Josef B.Gedlitzka's Söhne, zał. 1857), 4 ćw. XIX w.