Lot No.: 517
Talerz serwisowy
z herbami Pilawa i Kolumna;
Polska, Baranówka, 1 ćw. XIX w.
z herbami Pilawa i Kolumna;
głęboki, z gładkim kołnierzem ze złotą obwódką wokół krawędzi. Na kołnierzu obok siebie dwa herby: Kolumna (Pierzchała), pod koroną, a Kolumną w klejnocie i herb Pilawa pod koroną z 5 piórami strusimi w klejnocie. Mocno przetarte złocenia i wyszczerbienie brzegu;
porcelana, farby naszkliwne, złocenie; wys. 4,5 cm, średn. 25 cm;
sygn. brązem naszkl.: Baranówka oraz: 9. (przy obręczy dna).