Lot No.: 514
Zegar neobarokowy z podstawą
z dekoracja kwiatową w rezerwach;
Porcelana: Śląsk, ok. poł. XIX w.;
mechanizm 2 poł. XIX w.
konsolowy, przyścienny, nastawa i podstawa na wolutowych nóżkach, nastawa z liściastymi rocaillami wokół okrągłego otworu na zegar, z ażurowym rocaillowym zwieńczeniem z motywem kiści winogron. Niebieski-szafirowy, na froncie podstawy i trzech ściankach obudowy - obwiedzione złoceniami rezerwy z barwnymi kompozycjami kwiatowymi. Wokół rezerw i na szafirowo-błękitnym tle - złocenia ornamentalne i roślinne. Liściaste woluty krawędzi, nóżki i zwieńczenie złocone. Werk metalowy, z tarczą emaliową z napisem: August Steinlein/ IN BRESLAU, z dzwonkiem, mechanizmem bicia sprężynowym, nakręcany na kluczyk Przetarte złocenia, przetarcia niebieskiej farby na wierzchu podstawy;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, mosiądz, emalia; wys. 41,5 cm;
na spodzie jednej z nóżek obudowy niebieski zapis 3-cyfrowy (nieczytelny).
Porcelana: Śląsk, ok. poł. XIX w.; mechanizm 2 poł. XIX w.