Lot No.: 513
Filiżanka ze spodkiem, neobarokowa
Śląsk (lub Czechy?), manufaktura
nieokreślona, 2-3 ćw. XIX w.
filiżanka o puklowanej czaszy, z rozchylonym brzegiem i wydzieloną stopką; spodek miseczkowy. Wokół czaszy filiżanki i kołnierza spodka szlak lambrekinowych niebieskich pół obwiedzionych złoceniami, ze złotymi kompozycjami roślinnymi na niebieskim tle oraz w białych rezerwach. W dwu rezerwach na czaszy filiżanki barwne kompozycje kwiatowe. Uszko i wewnętrzna krawędź filiżanki złocone. Pionowe pęknięcie przy brzegu filiżanki ok.3cm,
lekko przetarte złocenia;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wymiary: filiżanka - wys. 9 cm, średn. 12,2 cm, spodek - wys. 3,3 cm, średn. 17,8 cm;
na filiżance i spodku ryte: ////, ///.
Śląsk (lub Czechy?), manufaktura nieokreślona, 2-3 ćw. XIX w.