Lot No.: 511
Serwis deserowy Płaski, beżowy,
z siatką złoceń; Polska, Ćmielów,
fabryka porcelany, model Bogdana Wendorfa
ok. 1930-1932, realizacja powojenna (po 1951).
z siatką złoceń
składa się z dzbanka z pokrywką, mlecznika, cukiernicy z pokrywką i 6 filiżanek ze spodkami. Naczynia ze szkliwem beżowym, lekko połyskliwym, z siatką złoceń, uchwyty, krawędzie, uszka i dziobki złocone. Lekkie przetarcia złoceń i szkliwa;
porcelana, farby naszkliwne z natrysku, złocenia (ornament złocony - druk); wymiary: dzbanek - wys. 23,5 cm, mlecznik - wys. 13 cm, cukiernica - wys. ok. 13 cm, filiżanki - wys. 5,2 cm, średn. 10,2 cm, spodki - wys. 2,2 cm, średn. 15 cm;
sygn. drukiem srebrnym, brązowym lub srebrno-niebieskim: litera Ć w trójkącie, niżej: ĆMIELÓW oraz (na części naczyń) wycisk: litera Ć w trójkącie, niżej: ĆMIELÓW lub: litera Ć w trójkącie; drukiem: 2029.
Polska, Ćmielów, fabryka porcelany, model Bogdana Wendorfa ok. 1930-1932, realizacja powojenna (po 1951).