Lot No.: 402
Akt kobiecy
Polska, 2 poł. XX w.
figurka nagiej, klęczącej na prawym kolanie kobiety; ciało skręcone w lewo, ręce uniesione nad głowę; w lewej - pręt (imitujący miecz?); całość kompozycji nasuwa skojarzenie z Syreną warszawską; brak sygnatury;
brąz patynowany, miejscami pokryty złotą farbą ; wys. 43,6 cm, szer. 11,5 cm, głęb. 16,3 cm.
Polska, 2 poł. XX w.