Lot No.: 821
Sekretera w stylu klasycystycznym
konstrukcja - sosna, brzoza; fornir - jesion, róża,
czeczota orzechowa; Europa Środkowa, Niemcy (?),
2 poł. XIX w.
o prostych bokach i froncie, z odkładaną klapą, z szufladą u góry i dwuskrzydłową szafką u dołu, wsparta na czterech graniastych nóżkach, fornirowana. Front ujęty dwoma pilastrami zakończonymi mosiężnymi kobiecymi popiersiami. We wnętrzu siedem szufladek otaczających ułożone pośrodku dwie wnęki i jednoskrzydłową szafkę. Na górnej długiej szufladce imitacja trzech łuków arkadowych, wspierających się na kolumnach dzielących poniżej umieszczone wnęki i szafkę. Powierzchnie intarsjowaną ujęte wstęgą, tworzącą geometryczne pola;
konstrukcja - sosna, brzoza; fornir - jesion, róża, czeczota orzechowa; 155,2 x 89 x 50,5 cm.
Europa Środkowa, Niemcy (?), 2 poł. XIX w.
Sekretera nawiązująca do stylu klasycystycznego, który z niewielkimi przerwami był popularny i naśladowany przez cały XIX w. Mebel o dobrych proporcjach, ascetyczny.