Lot No.: 813
Skrzynia w stylu barokowym
konstrukcja - dębina; intarsje - śliwka, czarny dąb;
Polska (?), ok. poł. XVIII w.
prostokątna, z odkładanym wiekiem, okuta pasami stalowymi, intarsjowana. Na wieku wpisane w siebie rezerwy utworzone z wstęgi, zewnętrzna prostokątna o wklęsłych narożach, wewnętrzna falista, z umieszczoną centralnie czteroramienną gwiazdą. Na froncie rezerwa o dwóch bokach prostych, zakończonych łukami wklęsło-ostrymi, w nich na gałązkach dwa ptaki. Okuta na narożach kątownikami, a na froncie dodatkowymi pasami z blachy. Szyld zamka wydłużony, sercowaty, repusowany. Na bokach uchwyty. Wewnętrzne zawiasy pasowe, ażurowe. Wewnątrz trzy zamki, dwa dwuryglowe, a środkowy jednoryglowy;
konstrukcja - dębina; intarsje - śliwka, czarny dąb; 43,5 x 88 x 48 cm.
Polska (?), ok. poł. XVIII w.
Skrzynia barokowa, o prostej formie i delikatnej, ale interesującej dekoracji z falistej wici i ptaków typowej dla okresu 1 poł. XVIII wieku. Skrzynia wykonana najprawdopodobniej w Polsce.