Lot No.: 810
Szafa w stylu klasycystycznym
konstrukcja - sosna; fornir - czereśnia;
Europa Środkowa, Niemcy, 1 ćw. XIX w.
o prostych bokach i froncie, dwuskrzydłowa, z szufladą u dołu, wsparta na czterech nóżkach, przednich czernionych w formie lwich łap, tylnych graniastych, fornirowana. Gzyms wieńczący profilowany, czerniony. Front ujęty czernionymi pilastrami zakończonymi mosiężnymi kobiecymi popiersiami;
konstrukcja - sosna; fornir - czereśnia; 178,5 x 121 x 57 cm.
Mebel o prostej formie i dekoracji w stylu klasycystycznym. Fornirowany typowym dla niemieckiego meblarstwa fornirem czereśniowym. Styl ten był obecny w całym XIX w.